Seiko-tråden – løst og fast om Seiko

Jeg har sett flere 7c43 og 7c46 som har fått stemplet inn femsifret dato etter skalaen er gått ut

1000010567.jpg
 
  • Liker
Reaksjoner: Raniets
unnamed-1024x799.png


Kult med unge og kompromissløse folk som gunner på med det de brenner for!

Og ekstra kult med Seiko og Tidssonen-nato på håndleddet :)

Sak fra Klokkeriet:

 
unnamed-1024x799.png


Kult med unge og kompromissløse folk som gunner på med det de brenner for!

Og ekstra kult med Seiko og Tidssonen-nato på håndleddet :)

Sak fra Klokkeriet:

Definitivt en tøff dame! Gøy å ha hørt henne sist høst fortelle om planene, og imponerende å se at hun har lykkes. Respekt.
 
Jeg har de siste månedene fordypet meg litt i Alpinistserien til Seiko, og jeg skulle gjerne tatt en titt på de eldste referansene fra 1959-1963. Er det noen her på tidssonen som har et slikt eskemplar? Altså enten en Seiko Laurel Alpinist, Seiko Champion Alpinist eller Seiko Champion 850 Alpinist?
Eller kanskje noen som kjenner noen som kjenner noen som har?

Send meg gjerne en PM :)
 
Jeg har plukket opp noen 007 for så lite som 2k nylig, men 013 virker til å være litt verre og ligger alltid ute til 4k+ og gjerne opp mot 6k. Er mulig det rett og slett er markedsverdi nå
 
  • Liker
Reaksjoner: seiltid
Samme mønster på skivene er litt skuffende, burde ikke være så vanskelig å stampe ut litt variasjon mellom fargene. Minner litt om en etterfølger til SBDB001.

Og vipps så var den nye låsen her, ikke lenge før den dukker opp med GS logo.
 
Kommer denne lenka/låsen på de andre 62mas-modellene også etter hvert mon tro?

Det er ikke kommunisert noen planer om det :(

Spennen alene er heller ikke direkte kompatibel med lenken på SPB45x. Man er avhengig av to (eller i alle fall ett) av leddene som spennen sitter i.

Forhåpentligvis kan det bli mulig å kjøpe spenne pluss disse leddene som en "pakke" for de som allerede eier en SPB45x.
 
  • Liker
Reaksjoner: seiltid og Readerfly