Sapphire caseback på submariner?

ettermarkeds Sapphire caseback tiol søbben?

  • JA! dette verket må vises frem!

    Stemmer: 0 0,0%
  • NJEI..Ikke på en rolex, selv om verket er tøft osv

    Stemmer: 0 0,0%
  • NEI! Er du gal!

    Stemmer: 0 0,0%

  • Antall stemmer
    1
For å se dette?

Rolex16b.jpg


Nei, Sub er en toolwatch og bør heller ikke tukles med :D

Edit: IMHO ;)
 
Ikke gjør det.

Rolex sine urverk er direkte fæle å se på. Nesten like stygge som ETA sine auto-verk.
 
Nei, er du gal...

Min begrunnelse:

Om Rolex, med sin prispolitikk, skulle gravert og pyntet sine verk i den grad at de ble noe å vise frem, ville prisen økt med minst 20K retail.

Og hvorfor? Breguet, som i følge forståsegpåere, har noen av de flotteste og mest dekorerte urverk som kan kjøpes for penger, men selv disse er det bare urmakerne forunt å se.
 
Hvis du har veldig lyst på glasslokk, foreslår jeg at du får inngravert noe tøft på rotoren. Slik verket står fra fabrikk er det ikke mye å se på.
 
Tja, hvorfor ikke?

Greit nok at urverket kanskje ikke er den vakreste blomsten i buketten, men det er da penere enn ett lokk i stål?
 
Helt feil på en tool watch!

Mitt argument mot åpen bakluke er ganske enkelt at jeg ser på det som en sikkerhetsrisiko. Uret må da være mer utsatt med glass bak. Ikke nødvendigvis på armen men om uret skulle gå i bakken feks. Utrolig kjedelig å fylle verket med glass om det skulle ryke.
 
NO GO! Hadde Rolex ønsket at du skulle se urverket hadde de laget sapphire caseback..

Er det noensinne laget Rolex med glassbaklokk? Vet en kar på TS hadde et ettermarkedslokk til sin Daytona, det så bra ut synes jeg, selv om det kanskje ikke er all verden å kikke på.

Generelt er jeg tilhenger av å ikke modde og heller alternere med rem/lenke/nato.
 
Synes glass på baksiden av klokker er tøft, men ikke på en Rolex.
Baklokket bare forsterker det no-nonsense toolwatch uttrykket klokkene har.:cool:
 
Er det noensinne laget Rolex med glassbaklokk? Vet en kar på TS hadde et ettermarkedslokk til sin Daytona, det så bra ut synes jeg, selv om det kanskje ikke er all verden å kikke på.

Generelt er jeg tilhenger av å ikke modde og heller alternere med rem/lenke/nato.

Rolex har visst aldri laget dette på sine klokker, og det er en av tingene man visstnok skal kunne spotte fake Rolex på.

EDIT: See through caseback på sub er no-go IMHO.