Må legge det inn et bilde her også for å holde liv i ap trådenhvor er resten av ap'ene på tidssonen folkens ?
Nyankommen 15300 her! Endelig med i klubben etter lengre tids leting

Må legge det inn et bilde her også for å holde liv i ap trådenhvor er resten av ap'ene på tidssonen folkens ?
Meget friske farger på de nye diverne må jeg si jaEgner seg nok best til sommerbruk på stranden eller i båten , bør dukke opp noen i litt mer nøytrale farger og kanskje keramisk kasse og bezel etterhvert hvis de skal satse på å selge mange
![]()
Meget friske farger på de nye diverne må jeg si jaEgner seg nok best til sommerbruk på stranden eller i båten , bør dukke opp noen i litt mer nøytrale farger og kanskje keramisk kasse og bezel etterhvert hvis de skal satse på å selge mange
![]()
Hehe, bra@Kamil Det gjorde ont och se så tog bort den.
Hvilken serviceintervall har dere kjørt på AP'ene deres? Min 15300 er en 2009- modell og er vel sånn sett moden for service iht. boka. Ettersom den er relativt nyanskaffet sliter jeg imidlertid med tanken på å skilles så kjapt. Vurderer derfor hvor lenge det er "trygt" å vente. Har dere noen tanker om dette? En annen ting er servicekostnadene, som på Bjerke nå ble anslått å ligge mellom 15 - 20 k![]()
Jag hade hört med nymans. Dom gör det nog fortf inhouse. Går som regel lite snabbare då.
Bjerke har väl slutat med Ap. Tar dom fortf emot klockor för service?
Takk for tips. Får sjekke med dem. Hva tenker du om tidspunktet for service- hvor lenge hadde din gamle 15300 gått uten service før du sendte den fra deg?
På Bjerke sa de at de "var i forhandlinger" med AP om dagen, så det kan bli spennende å se hva som skjer. Men de tok fortsatt imot klokker for service.
Min 2006 modell 15300 hadde sin første service våren 2015. I følge tidligere eier gikk den ikke mye feil (8-10 sek/døgn, tror jeg han sa?)Hvilken serviceintervall har dere kjørt på AP'ene deres? Min 15300 er en 2009- modell og er vel sånn sett moden for service iht. boka. Ettersom den er relativt nyanskaffet sliter jeg imidlertid med tanken på å skilles så kjapt. Vurderer derfor hvor lenge det er "trygt" å vente. Har dere noen tanker om dette? En annen ting er servicekostnadene, som på Bjerke nå ble anslått å ligge mellom 15 - 20 k![]()
Min 2006 modell 15300 hadde sin første service våren 2015. I følge tidligere eier gikk den ikke mye feil (8-10 sek/døgn, tror jeg han sa?)
Men han tok en service for sikkerhets skyld.
Service ble gjort i Sveits og det kostet ca. 12K der nede, så ikke rart om Bjerke skal ha 15-20K inkl frakt/valuta/fortjeneste.